ISO 9001 KYS DENETÇİ / BAŞ DENETÇİ EĞİTİM / SINAV

EĞİTİMİN TANITIMI

Bu eğitim kursunun amacı katılımcıların iç ya da dış Kalite Yönetim Sistemi (KYS) denetimi gerçekleştirilmesi ve sonuçlarının raporlanması için gerekli bilgi ve becerileri almasını sağlamaktır.

Bu eğitim kursu KYS denetçisi olabilmek için gerekli eğitim şartıdır.

Bu kursun amacı; katılımcıların ISO 9001 gereğince ve ISO 19011 ile uyum içinde birinci ikinci ve üçüncü taraf denetimlerinin gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaç duyulan bilgi ve tecrübelerle donatılmasıdır.

Kalite Yönetim Sistemleri Tetkiklerinin etkin ve amaca uygun olarak yapılabilmesi için TS EN ISO 19011 standardı çerçevesinde tetkik görevlilerinin yeteneklerinin geliştirilmesidir.

Temel bilgilerin aktarımı, tartışma ortamı oluşturularak tecrübe aktarımı, pratik çalışmalarla konunun pekiştirilmesi ve eğitim sonunda tüm katılımcıların öngörülen niteliklere sahip ilgili Yönetim Sistemi Tetkik/Baş Tetkik Görevlisi olmalarının sağlanmasıdır.


ÖN BİLGİ GEREKSİMLERİ

QMS Kalite Mühendisliği, ISO 9001 Temel Eğitim ve İç Tetkik Eğitimi almış,başarı ile tamamlamış ve bilgi sahibi olmak.

EĞİTİM HEDEFLERİ

Kalite Yönetim Sisteminin amacını ve 8 prensibini açıklamak.

ISO 9000, ISO 9001 ve ISO 9004’ün amacı, içeriği ve birbirleriyle ilişkilerini açıklamak.

Bir kalite yönetim sistemi denetimi sırasında bir denetçinin planlama, denetimi gerçekleştirme, raporlama ve izlemedeki rolünün ISO 19011 ile uyumlu olarak açıklanması.

ISO 19011 ve ISO 9001 ile uyumlu olarak bir denetim planlanması, gerçekleştirilmesi, raporlanması ve takibi.

Kalite yönetim sisteminin amacının ve bir işletme için katkılarının açıklanması.

Proses yaklaşımlı yönetim sisteminin açıklanması

KATILIMCILAR İÇİN NOTLAR

Toplam kurs 40 saatlik okuma ve çalışmalardan ibarettir.

Cep telefonu, vb. kullanımı kursu bölebileceği için kesinlikle yasaktır.Dışarıyla iletişimi sağlamak üzere kurs süresince yeteri kadar ara verilecektir.

Kursun tamamıyla anlaşılmasının sağlamak üzere, tüm adaylar kursa katılmadan önce ISO 9001 standardı ile ilgili deneyim sahibi olmalıdırlar.

Katılımcılar, tüm kurs süresi boyunca eğitimci(ler) tarafından sürekli olarak değerlendirilecektir. Ders sırasındaki kötü zaman uygulamaları bu formda dikkate alınacaktır.

Kurs boyunca, her bir katılımcı tüm alıştırmalarda notla değerlendirilecektir.

Her bir katılımcının kursu geçmesi için, tüm kurs boyunca yapılan bütün alıştırmalara katılması zorunludur.

Her bir katılımcı, planlanmış aktivitenin bir parçası olarak, tüm alıştırmalara, çalışmalara ve rol yapma ya da gerçek denetçi konumuna aktif olarak katılmak zorundadır.

Kurs sonunda 120 dakikalık yazılı bir sınav uygulanacaktır. Geçme notu 63’tür (en yüksek not 90)

EĞİTİM İÇERİĞİ:

Bölüm 1- Yönetim ve Liderlik

Bölüm 2- ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitim

Bölüm 3- ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Tetkik Eğitimi

Bölüm 4- IS0 19011 Yönetim Sistemleri Tetkik Klavuzu

Bölüm 5- Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi

Bölüm 6- Ürün ve Süreç Tasarımında Kalite

Bölüm 7- Kalite Geliştirme Araçları

EĞİTİM SÜRESİ : Program Süresi (40 Saat) dır. 
SINAV İTİRAZ

Katılımcılar sınav sonuçlarına, sınav sonucunun ilan edildiği tarihi izleyen yedi iş günü içinde itiraz edebilirler.

Süresinden sonra yapılan itirazlar kabul edilmez.

İtiraz, ilgili yönetim kuruluna sunulmak üzere elektronik ortamda (accreditation@cardcert.holdings > mail) e posta ile yapılır.

İtiraz, dersin öğretim elemanı tarafından konunun kendisine bildirildiği tarihi izleyen 7 (yedi)iş günü içinde değerlendirilir.

İnceleme sonucu yazılı olarak itiraz sahibine bildirilir.

İlan edilen notlarda değişiklik ancak ilgili yönetim kurulunun onayı ile geçerlilik kazanır.


SERTİFİKA –EUROPASSCARD TESLİM SÜRESİ

Katılımcıların eğitim ve sınav sonundaki performanslarına göre; eğitim belgesi (İngilizce) europass international sertifikasyonlu ve CARDCERT> EUROPASSCARD Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı (cardcert international certificate diploma accreditation card)  15 iş günü içerisinde kayıt sırasında belirttikleri adres bilgisine kargo/posta yolu ile (ulaşım bedeli karşı taraf ödemeli - sertifika sahibi) gönderilecektir.


EĞİTİM BELGESİNİN GEÇERLİLİĞİ

ISO 9001 AUDITOR/LEAD AUDITOR TRAINING COURSE sonunda verilecek (İngilizce eğitim belgesi ) europass international sertifikasyonlu ve CARDCERT> EUROPASSCARD Elektronik Sertifika Akıllı Kimlik Kartı  (cardcert international certificate diploma accreditation card) ile katılımcılar yeterliliklerini tek kartla tüm dünyada izlenebilirliğini ‘’çevrimiçi (on-line)’’ sağlayarak, cardcert akreditasyon uluslararası belgelendirme kayıtlı Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı olarak yanlarında taşıyarak kullanabileceklerdir.

CARDCERT AKREDİTASYON  (cardcert accreditation - management systems standard) şartlarına göre yönetim sistemlerini  belgelendiren ve denetleyen  uluslararası belgelendirme kuruluşudur.


Uluslararası Belge Sorgulama - Yöntem 1  :

> www.cardcert.holdings (web sitesine giriş )

> Online İşlemler > E Hizmet Portalı

> Uluslararası Belge Doğrulama (Vatandaşlık No >şifre ile giriş )

> Eğitim belgesinin elektronik ortamda (JPG, PDF) görüntülenmesi.

Uluslararası Belge Sorgulama - Yöntem 2  :

Program sonrası eğitim belgesiyle birlikte verilen CARDCERT>EUROPASSCARD Elektronik sertifikanın üzerinde bulunan QR CODE un QR okuma programı indirilmiş internete bağlı akıllı cep telefonu ile okutulmasından dolayı cardcert accreditation sunucu ve yazılımına bağlanarak katılımcıya ait elektronik sertifika içine ve/veya yazılımına yüklenerek onaylanan eğitim belgesinin elektronik ortamda (JPG, PDF) görüntülenmesi.

KAYIP SERTİFİKA

Program sonunda tarafınıza verilen kağıt eğitim belgesi (ingilizce) ve CARDCERT> EUROPASSCARD Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı  (cardcert international certificate diploma accreditation card) nın kaybolması durumunda yetkisiz kişilerin kullanımını önlemek için bloke/iptal edebilir, tekrardan temini için CARDCERT ACCREDITATION  444 6 094 kurumsal hizmet numaramızdan tarafımıza ulaşarak belge yenileme yapabilirsiniz.

EĞİTİM ÜCRETİ

3000 TL (KDV Dahil)

BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

Halk Bankası Beyazıt Şubesi
Şube kodu : 820
Hesap No : 06200404
IBAN : TR87 0001 2009 8200 0006 2004 04

* Merkezimize yapılacak olan kurs ödemelerinin veya ön kayıt ücretlerini Halk Bankası IBAN numarasına veya Hesap No yatırılması halinde Yapılan ödemelerde;

Alıcı adı kısmına : İ.Ü.Sürekli Eğitim Merkezi
Açıklama Kısmına : Adınız-Soyadınız ve hangi kurs (Kurs adını kısaltarak yazabilirsiniz. ) olduğunu mutlaka yazınız.Aksi takdirde yapılan ödeme size ait olduğu anlaşılmamaktadır…


KREDİ KARTI İLE ÖDEMELER HAKKINDA

Paraf Kart ( Halk Bankası ) 3 Taksit , Diğer Kredi Kartlarına Tek Çekim yapılabilmektedir. 

Kredi Kartı Ödemeleri İ.Ü.Sürekli Eğitim Merkezinde Yapılmaktadır.


ÜCRET İADELERİ HAKKINDA GEREKLİ BİLGİ
Herhangi bir Eğitimden vazgeçme durumunda, Eğitimi başlama tarihinden en az 5 iş günü öncesinden haber verilerek mazeret dilekçesini İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Sunmalıdır. Sunulan mazeret Dilekçesi İstanbul – SEM yönetiminden geçtikten ve kabul edildikten sonra iade edilir. İade şartları ise merkeze sunulan mazeret dilekçesinin başvuru yapan kişinin iban no su ve yatırılan dekont gereklidir.kesilen fatura iade edilmelidir.Gerekli olan belgeler gelmediği süreçle iade edilemez.

Muhasebe Birimi : 0212 440 00 00 / 13077 


İSTANBUL - SEM EĞİTİMİ HİZMET SÖZLEŞMESİ

Hizmet Sözleşmesine Ulaşmak için TIKLAYINIZ