Hafıza Teknikleri ile Hızlı Öğrenme ve Yaratıcı Düşünme Programı

EĞİTİMİN TANITIMI

Hafıza Teknikleri ile Hızlı Öğrenme ve Yaratıcı Düşünme Programı;

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA bağlı TALİM TERBİYE KURULU tarafından incelenmiş ve onaylanmış tek HAFIZA programıdır. 

Tüm katılımcılara eğitim sonunda, İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından onaylı katılım sertifikası verilmektedir. 

EĞİTİMLERİMİZ, İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Eğitim KoordinatörlerindenYrd.Doç.Dr. Orkun YAYCILI tarafından düzenlenmektedir. Dr. Orkun YAYCILI, Hafıza ve Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimini, MEMORIAD'ın başkanı Melik Duyar’danalmış olup, Üniversitemiz bünyesinde son iki yılda yüzlerce katılımcıya eğitim vermiştir. Ayrıca Yrd.Doç.Dr. Orkun YAYCILI, bu yıl sonuçları GUINNESS REKORLAR Kitabı tarafından tanınan MEMORİAD tarafından, 7.’si düzenlenen ANLAYARAK HIZLI OKUMA şampiyonasında dakikada 1055 kelime okuyarak tüm zamanlarda
dakikada 1000 kelime barajını geçen üç kişiden biri olmayı başarmıştır.
BEYİN GÜCÜ

Öğrenmeyi kalıcı yapan, bilginin anlam kazanması ve gerektiğinde kullanılmasında en önemli etkenin hafızamız olduğunu bilmeyen var mı? Öğrenmek, bilgiyi hafızaya kayıt edemedikten sonra bir anlam ifade eder mi? Hızlı öğrenmek, bilgiyi ilk defasında ve kalıcı hafızaya kaydetmek demektir. Bu seminer ile beyin gücümüzü keşfederek, zihinsel potansiyelinizi ortaya çıkarmakla kalmayıp, Melik Duyar patentli öğrenme kavramlarını ve buna ilişkin teknikleri uygulayacağız. Bu seminerin amacı, Beyni etkin kullanmak ve bilgilerin hafızaya alınmasıyla zihinsel potansiyeli en ileri derecede kullanma becerisi kazanmak.


İçerikte Neler Var?

 • Beyin ve Öğrenme
 • Hızlı Öğrenmenin Temelleri
 • Zihinsel Potansiyel için 3 Temel adım
 • Fotoğrafik Hafıza Teknikleri®
 • Beyin Haritaları®
 • Hafıza Çivileri®
 • ·Zihinsel Potansiyeli Maksimum Seviyede Kullanma
 • ·Motivasyon

BEYİN ve YARATICI DÜŞÜNME GÜCÜNÜZÜ SERBEST BIRAKACAKSINIZ

 • Işınsal düşünme ile beyindeki sağ yarım küre arasında nasıl bir ilişki olduğunu öğreneceksiniz.
 • Sağ ve sol yarım küreleri dengeli kullanarak beyin kapasitenizi ve yaratıcı düşünme gücünüzü artıracaksınız.
 • Düşünme tarzınızın beyninizdeki gelişmeleri nasıl etkilediğini göreceksiniz.
 • Etkili aktif öğrenme ve beyin arasındaki ilişkiyi tanıyacaksınız.
 • Hafıza ve beynin nasıl çalıştığını öğreneceksiniz.
 • Hafıza Tekniklerini kullanmanın hafıza gücü ve kişisel güveni nasıl artırdığını göreceksiniz.
 • Okuduğunuz, gördüğünüz ve duyduğunuz bilgileri unutmamayı öğreneceksiniz.
 • Hafızanızdaki bilgilere nasıl ulaşacağınızı öğreneceksiniz.
 • Öğrenme, hafıza ve beyin arasındaki ilginç ilişkiyi keşfedeceksiniz.
 • Hızlı, etkin, kolay, kalıcı ve aktif öğrenmenin tüm sırlarına ulaşacaksınız.
 • Etkin ve kalıcı bir ders çalışmanın nasıl olacağını öğreneceksiniz.
 • Öğrenmeyi öğrenmek, hızlı öğrenme, hafıza ve beyin eğitimi uygulamalarının size kazandıracağı sinerjiyi keşfedeceksiniz.
 • Yabancı dildeki kelimeler için defalarca sözlüğe bakmayacaksınız.
 • Fotografik Hafıza Teknikleri ile not tutmanın kolaylıklarını keşfedeceksiniz.
 • Hafıza gücünüzü eğiterek hitabet ve ikna etme sanatı becerilerinizi de geliştireceksiniz.
 • Konuşmalarınızı kağıda bakmadan yapabileceğinizi ve hafızanıza güvenebileceğinizi göreceksiniz.
 • Konsantrasyon gücünüzü nasıl artıracağınızı öğreneceksiniz.
 • Tanıdığınız kişilerin telefon numaraları problem olmaktan çıkacak ve unutmayacaksınız.
 • Hafıza gücünüzü ve öğrendiklerinizi çevrenizdekilere göstererek onları hem etkileyecek, hem de şaşırtacaksınız.


 EĞİTİMİN ADI  SÜRE TARİHLER ARASI GÜN SAAT ARALIĞI EĞİTİM YERİ


Hafıza Teknikleri ile Hızlı Öğrenme ve Yaratıcı Düşünme Programı

 15 saat09,16,23 Şubat ve 02,09 MartCUMARTESİ 12:30 - 15:00İ.Ü. Fen Fakültesi Beyazıt Kampüsü 


EĞİTİM YERİ

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ / BEYAZIT KAMPÜS / Fen Fakültesi
EĞİTİM ÜCRETİ

540 ₺ KDV Dahil


EĞİTMEN KADROSU

 Dr. Orkun YAYCILI

VERİLECEK BELGE veya SERTİFİKANIN ADI

Eğitim sonunda eğitimi tamamlayan katılımcılara “Hafıza Teknikleri ile Hızlı Öğrenme ve Yaratıcı Düşünme Programı” ni tamamladıklarına dair katılım belgesi verilecektir.


KİMLER KATILABİLİR ?

Beyin gücüne yatırım yapmanın farkına inanan çalışanlar.
ÖSS, KPSS, TUS vb. sınavlara hazırlananlar.
Ayrıca hızlı ve kalıcı öğrenme tekniklerini kavramak isteyen herkes.

KATILIMCI GÖRÜŞLERİMELİK DUYAR ( Dünya Hafıza Şampiyonu, Dünya Hafıza, Mental Matematik & Hızlı Okuma Olimpiyatları” Uluslararası Dönem Başkanı ): Sn Orkun YAYCILI, harika bir uygulayıcı ve eğitimcisin. Hem Türkiye Hızlı Okuma derecesine sahip olman, hem de uygulama tecrübelerini katılımcılarla paylaşman verdiğin eğitimlere çok ciddi bir farklılık ve değer katıyor. Tebriklerimle...

Selahaddin ÖZDEMİR-SMMM: 6 Haftalık kurs süresinde okumanın teknik olarak bildiğimiz yanlışları öğrenerek daha iyi ve anlayarak daha kısa sürede okumayı öğrenmiş bulunmaktayız. Faydalı bir eğitim oldu. Hocamıza ve üniversitemize teşekkür ederim.

Seza ÖKTEM-Öğrenci: Bu kursun, gerek öğretmenimiz Orkun Yaycılı’nın pozitif enerjisi, gerekse öğrencilerin çeşitliliğinin yarattığı güzel ortamla, bana birçok yönden katkısı sağladığını belirtmek isterim. Öğrendiğim yöntemleri elimden geldiğince devam ettirmeyi ve geliştirmeyi hedefliyorum. Emeğininiz için çok teşekkür ediyorum.

Müge TOPBAŞ-Avukat: Kişisel gelişimim açısından çok faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Hızlı okumaya ilişkin bilmediğim birçok teknik öğrendim. Eğitmenimiz Orkun bey sayesinde bu eğitim süresini oldukça verimli ve eğlenceli geçirdik. Orkun Beyin enerjisi, güleryüzü nedeniyle derslere büyük bir istek ve hevesle geldik. Öğrendiğimiz tekniklerle okuma hızımın daha da artacağına inanıyorum.

Ümit KESAL-Grafiker: Gelmeden önce diğer kurslarıda araştırdım. İnternet sitesinden de araştırmalar yaptım. Bu kursa gelmekle doğru bir karar verdiğime inanıyorum. Derserde hiç sıkılmadan öğrendim. Onun için Orkun hocaya gösterdiği ilgi için teşekkür ediyorum. Hızlı Okuma ve anlama kursu almak istiyor ve kendini geliştirmek isteyen herkese tavsiye ederim.

Tugay Akbudak ( Hızlı Okuma,  ): Öncelikle Orkun Hoca’ya verdiği emekler için çok teşekkürler. Küçük gibi gözükse de kendim için kursa katılmak büyük bir olaydı. Bundan sonra daha çok kendimi geliştirme fırsatını bulabileceğim. Kurs sırasında sadece hızlı okuma öğretilmiyor konunun içinde nasıl kalındığını nerelere dikkat etmemizi nasıl konsantrasyon olacağımızı beynimizi nasıl devreye sokacağımız da anlatılıyor ve bunu anlatırken de dinleyici kesinlikle sıkılmıyor. Kursa katılan insanlar hızlı okumanın ne işe yarayacağını soruyorlardır mutlaka yakın zaman da başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum belki faydası olabilir. Yeni bir hesap açtırmam gerekiyordu ve bankaya gittim.  Hesap açılırken bireysel emeklilik için gerekli bilgilerin verildiğini sanıyordum ancak okunması gereken alanda eğer 3 sene içinde çıkarsam sözleşmeden  şu kadar ceza yerim gibi bilgiler vardı normalde okumayacağım  yeri o gün hızlı bir şekilde rakamlara dikkat ederek okumuştum ve büyük bir miktar zarardan kurtulmuş oldum. Anlatmak istediğim hızlı okumanın normal yaşantımızda da bize çok şey kazandıracağı J Tekrar verdiğiniz emekler için teşekkürler.

Kamile Tombul ( Beyni Etkin Kullanma, Psikolog): Beyni Etkin Kullanma konulu eğitimin, yaygın olarak insanlara verilmesinin gerekliliğine inanıyorum. Bu eğitimin, öğretilen uygulamaları hayata oturtma fırsatı bulabilmemiz için biraz daha uzun soluklu olmasının yararlı olacağını düşünüyorum. Ayrıca, sadece kursa katılanlara açık olan kapalı bir facebook grubu gibi bir BEK grubu kurulsa, orada değişik zorluk düzeylerinde sorular sorulsa, biz onları çözmeye çalışsak ve çözüm makul bir süre sonra orada sunulsa, böylece aldığımız eğitimi pekiştirsek gibi bir hayallerim de var ama yeterli desteği alır mı bilmiyorum.

Ayrıca Orkun Hoca’ya Emekleri, eğitim boyunca gösterdiği yardım ve hoşgörüsü için teşekkür ediyor, bu güzel çalışmaların devamını diliyorum. Saygı ve selamlarımla. 

Yıldız Geyik Kanbir ( Beyni Etkin Kullanma ve Hızlı Okuma, Öğretmen): Katılmış olduğum ''Hızlı Okuma ve Beyni Etkin Kullanma-Hafıza Teknikleri kursları, benim için çok keyifliydi. Keyfin ötesinde heyecanlı bir yolculuktu bilginin aydınlığında... Orkun Hoca’nın Rehberliğinde nice kurslara,teşekkürler...

Sümeyye GÜNEŞ-Türkçe Öğretmeni: Her şeyde olduğu gibi bu alanda da başarıyı sağlamak için İNANÇ ve ÇALIŞMAK çok önemli. Tabii bu inanç yitirildiğinde size destek olacak bir başta. İşte o baş bizim güler yüzlü, sevecen ve geç kalmalarımızı görmezden gelip tekrar tekrar usanmadan anlatan, destek olan Orkun YAYCILI hocamız. Hocam kesinlikle çok şey kattınız. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Can DİKİCİOĞLU-Öğrenci: Dersler öz ve anlaşılması kolaydır. Hocanın anlatışları ve konuyla ilgili örnekler oldukça yararlıdır. Kısacası süper.

Elif ÖZBUDAK-Öğrenci: Benim için faydalı oldu. Eğitim çok başarılıydı. Dersler çok iyi hazırlanmıştı. Materyaller çok iyiydi. Katıldığıma çok memnun oldum. Kurs kesinlikle amacına ulaştı. Derslerin işlenişi gayet güzeldi. Eğitmen çok başarılıydı. Çok güzel ve başarılı bir kurs geçti.

Güniz DİKİCİOĞLU-Öğrenci: Çok faydalı bir kurstu. Öncelikle eğitmenimiz bu işte çok profesyonel ve yardımcıydı. Kursa her gelişimde büyük bir heyecan ve şevkle sınıfa giriyordum. Bunda eğitmenimizin bize olan yaklaşımı, dersi veriş biçimi, yardımları ve bu konuda gerçekten uzman olmasının çok büyük etkisi oldu. Başlarda hızlı okumayla ilgili kafamda sorular olsa da derslerde bu sorularımın hepsini giderebildim. Böyle bir programa katıldığım için çok memnunum. Eğitmenimiz Orkun Hocaya çok teşekkür ederim.

Muhammet CAN-Akademisyen: Kursun gayet faydalı olduğunu ve okuma hızımın büyük ölçüde arttığını düşünüyorum. Hocamızın çabaları ve destekleriyle kısa bir sürede iyi sonuçlar alabildik. Bu kursun iş hayatımda olumlu etkiler yapacağına inanıyorum ve bu yüzden başta hocamız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

Erol OKCU-Öğrenci: Öncelikle Allah Orkun hocamızdan razı olsun. Çok verimli bir altı hafta geçirdik. Kendi adıma söylemek gerekirse çok istifade ettim. 12 dakikayla başladığım metin bitirme faslını 4 dakikaya çekebildiysem bu başarının en az yarını hocamıza borçluyum. Kursun en başında da dediği gibi “Buradan güler yüzlerde ayrılacaksınız.” Güler yüzde ayrılıyorum ve Orkun Hocamın şahsında Mega Hafıza Şirketine teşekkür ediyorum.

Mehmet ÖZDEMİR-Şoför: Dersin anlatımı süper. Hocamızın pozitif enerjisi çok çok iyi. Verdiğim ücret helal olsun. İnşallah hocamızın verdiği bilgileri daha iyi bir şekilde veririm. Verdiğiniz emeğe teşekkür ederim.

Çiğdem KORKMAZER-Bankacı: Dersimiz eğlenceli ve öğretici geçti. Katkılarından dolayı hocamıza teşekkür ediyorum.

Yunus Emre GÜNAYDIN-Memur: Benim için önemli olan hızlı okuma ve anlama özelliğinin nasıl kazanılacağını öğrendim, hocamıza teşekkürler.

Yasin KAĞIT-İşletmeci: Bu eğitim hiç kitap okuma alışkanlığı olmayan insanlara, kitap başında sıkılmamayı, öğrenmeyi, kitap okumaktan keyif alabilmeyi öğretebiliyor. Kişi dakikada 1000 kelime ya da daha fazlasını okuyamazsa bile kitap ile samimi olabilmeyi sağlayabiliyor. Bilginin özünü karamayı sağlar.

Merve KARADAŞ-Öğrenci: Ben gayet memnun kaldım çünkü ben buraya başlarken amacım sınavlarımda Türkçe netlerini yükseltmek ve nasıl aşabilmekti. Ben bu amacıma ulaştım artık paragrafları banlayarak, bilinçli, eski haline göre hızlı okuyorum netlerim arttı. Aynı zamanda nasıl ders çalışmam gerektiğini öğrendim. Önceden ön yargım belki yine vardı ama şimdi katıldığıma çok memnunum. En önemlisi bu kurs bana özgüven yarattı. Türkçe için artık sınavlara ben yapacağım diye girebiliyorum. Artık tek yapmam gereken hızımı biraz daha arttırmak. Benim için oldukça verimli bir programdı.

Burak TOYDEMİR-Öğrenci:

Sen derece keyifli bir eğitim geçirdiğimi düşünüyorum. Okuma hızımı %50’ye yakın bir oranda arttırdığım için çok mutluyum. Bunun yanı sıra benim için en önemlisi, ödev bahanesiyle başlayarak kendime kitap okuma alışkanlığı kazandırmak oldu. Bu durumdan dolayı sevinç içerisindeyim. Derse hakimiyet açısında hocamız Orkun YAYCILI’ yı başarılı buldum. Zamanında başlayıp zamanında biten, uygulamaya dayalı ders keyifliydi. Kendisine teşekkür ediyorum. Bir özeleştiri yapmak gerekirse toknosomik egzersizleri biraz daha yapsaydım ve kitap okuma dışında olan ödevleri de yapsaydım hızımı daha da arttırabilirdim. Ders hakkında bir geribildirim olarakta bazı sohbetlerin maalesef (örneğin; dersle alakası kağıt örnekleri) uzun uzun tekrar tekrar anlatılması sıkıcı olabiliyor. Ancak bunu da tüm katılımcılara dikkatini toplayabilmek ve her saniyeye hitap edebilmek için olduğunu düşündüğümden sorun etmiyorum. Keyifli bir öğretici eğitim için teşekkür ederim.Onur Can HİSOĞLU-Öğrenci:

Bu kurs bize yazmanın, okumanın, görmenin, düşünmenin nasıl yapılmasıyla ilgili teorik bilgiler verdi. Bu eğitim bize en değerli şeyden tasarruf hakkı veriyor. O da; zaman. Aldığımız eğitim bence ilkokulda verilmeli.Ahmet Temel POLAT-SMMM:

Katıldığım için çok memnunum. Gelecek yıl üniversiteye giriş için imtihana girecek torunumu da göndermeyi düşünüyorum. Benim için faydalı oldu, teşekkür ediyorum.Cahit Abdullah MISIRLI-Öğrenci:

Eğitim programına katılmadan yavaş okumak benim için bir tabu halin gelmişti ve hızlı okuyunca anlamayacağım korkularım vardı. Ama bu program süresince hocamızında yardımıyla bunları aştım. Benim için çok verimli bir program oldu. Herşey için teşekkür ediyorum.Yasemen ATALAY-Şehir Plancısı: Hızlı okuma kursunun okuma hızıma katkısı olduğunu ve anlamama etkisi olduğunu düşünüyorum. Faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

Sinem HİSOĞLU-Öğrenci: Bu kursun kendim için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Kendi içimde olan okuma kapasitesinin doruklarına doğru bir yola başladım. YGS’ de Türkçeyi 40 net çıkarmak dileğiyle. Her şey için teşekkürler.

Hasan ILDIZ-Öğrenci: İyiydi, hoştu. İlk başladığımda (ilk günde) daha yüksek rakamlara ulaşacağımı düşünmüştüm. (600 kelime dolaylarında olacağını düşünmüştüm) Fakat eğitimin 3. haftasında 400 kelimeye ulaşacağımı ve bunun şuanki aşama için yeterli olduğunu fark ettim.

Perihan ÖZCAN-SMMM: Hiçbir fikrim olmayan bir konuda çok akıcı ve anlaşılır bir sunumla gerçekten başarılı olunabileceğini düşünüyorum.

Kerem SEVÜKTEKİN- Öğrenci-Müzisyen Her şey muhteşem. Bu kursa dakikada 65 kelime ile başladım, 268 kelimeyle çıktım.Daha ne isteyebilirim ?

Emine KÜÇÜK- Şehir Plancısı: Öncelikle keyifli bir kurs dönemi geçirdiğimiz için hocamıza teşekkür ediyorum.Kişinin her dönem kendini geliştirmesi önemli. Bu doğrultuda bilgiye ulaşmak, daha çok okumakla olacağı için, bu kursun içeriği oldukça önemli. Okuma hızım dakikada 130’dan 303’e çıktı. Aslında egzersizlerimi tam ve düzenli yapabilseydim daha da başarılı olabileceğime inanıyorum. Bundan sonraki süreçte bu teknikleri devam ettirip, okuma hızımın artması için çalışacağım. Kursun içeriği bir kapı açıyor, buradan girip ilerlemek kişinin kendi gayretiyle olacaktır.BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

Halk Bankası Beyazıt Şubesi
Şube kodu : 820
Hesap No : 06200404
IBAN : TR87 0001 2009 8200 0006 2004 04

* Merkezimize yapılacak olan eğitim ödemelerinin veya ön kayıt ücretlerini Halk Bankası IBAN numarasına veya Hesap No yatırılması halinde Yapılan ödemelerde;

Alıcı adı kısmına : İ.Ü.Sürekli Eğitim Merkezi
Açıklama Kısmına : Adınız-Soyadınız ve hangi eğitim(Eğitim adını kısaltarak yazabilirsiniz. ) olduğunu mutlaka yazınız.Aksi takdirde yapılan ödeme size ait olduğu anlaşılmamaktadır…


KREDİ KARTI İLE ÖDEMELER HAKKINDA

Paraf Kart ( Halk Bankası ) 3 Taksit , Diğer Kredi Kartlarına Tek Çekim yapılabilmektedir. 

Kredi Kartı Ödemeleri İ.Ü.Sürekli Eğitim Merkezinde Yapılmaktadır.


ÜCRET İADELERİ HAKKINDA GEREKLİ BİLGİ
Herhangi bir Eğitimden vazgeçme durumunda, Eğitimi başlama tarihinden en az 5 iş günü öncesinden haber verilerek mazeret dilekçesini İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Sunmalıdır. Sunulan mazeret Dilekçesi İstanbul – SEM yönetiminden geçtikten ve kabul edildikten sonra iade edilir. İade şartları ise merkeze sunulan mazeret dilekçesinin başvuru yapan kişinin iban no su ve yatırılan dekont gereklidir.kesilen fatura iade edilmelidir.Gerekli olan belgeler gelmediği süreçle iade edilemez.

Muhasebe Birimi : 0212 440 00 00 / 13077 


İSTANBUL - SEM EĞİTİMİ HİZMET SÖZLEŞMESİ

Hizmet Sözleşmesine Ulaşmak için TIKLAYINIZ