Akademik Yazma Eğitimi ( Academic Writing )

EĞİTİMİN TANITIMI

Akademik yazım teknikleri eğitiminde, makale yazım hazırlık aşamasından dergiye gönderilme aşamasına kadar özet ve makale yazımı, değerlendirilmesi ve yayın başvurusu bir süreç olarak bütüncül bir yaklaşımla ele alınmaktadır.

Eğitimin içeriği alanyazın araştırması ve alandaki akademik deneyimler temel alınarak bilimsel bir bakış açısı ile oluşturulmuştur. Bu program, sosyal bilimlerde akademik yazım çalışması yapan tüm saha çalışanları ve akademisyenler, uluslararası yayın hazırlama becerilerini geliştirmek isteyen lisansüstü öğrenciler ve bağımsız araştırmacılar için tasarlanmıştır. Eğitimin amacı katılımcılara akademik bir yabancı dille daha rahat yazma, teknik ve bilimsel yazma becerisini kazandırmakta ve çıktı odaklı işlevsel bir yaklaşımı benimsemektedir.

DERS PROGRAMI

 Modül
  Module  Süre 
Akademik Düşünme
Akademik Yazma
Yaratıcılığın Önemi 
Thinking Academic
Writing Academic
The Importance of Creativity
6
 Taslak – Yaratıcılık – Araştırma Yöntemleri ve Araştırma Deseni OluşturumuDraft – Creativity – Research Methodology and Research Pattern Design
6
 Hedef Belirleme
 Goal Setting
4
 Özet Yazımı Summary Writing
4
 Etkin İletişim Dili ve Akademik Dil Effective Communication Language and Academic Language
6
 Temel Metin – Yardımcı Metinler (Appendix)
 Basic Text - Auxiliary Texts (Appendix)
6
 Editörlük Süreci -Redaksiyon 
 Editing - Editing Process
 6
 Son Okuma
 Proofreading
 4
 Süslemeler 
 Polishing
6
 
 Uyum - Tutarlılık - Referanslar
 Compliance (Cohesion)- Consistency (Coherence) – References 
4
 
 Bibliyografya Yazımı
 Establishing Bibliography 
4
 
 Gönderim ve Hakem Süreci Submission and Referee Processe4


EĞİTİM TARİHLERİ

xflashxBaşlangıç : 14 Mart 2020


EĞİTİM YERİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ / BEYAZIT KAMPÜS


EĞİTİM ÜCRETİ

1500 TL (KDV Dahil)


EĞİTMEN KADROSU

Prof.Dr.Emine NİLÜFER PEMBECİOĞLU

*** Program konusunda uzman akademisyen, sanatçı ve yazarların da katılımı ile zenginleştirilecektir.

VERİLECEK BELGE veya SERTİFİKANIN ADI

Eğitim sonunda eğitimi tamamlayan katılımcılara “Akademik Yazma Eğitimi ( Academic Writing )” ni tamamladıklarına dair katılım belgesi verilecektir.


KİMLER KATILABİLİR ?

Akademik yazma ve yayınlarla ilgili hedefleri olan bireylerin etkin iletişim konusunda kendini geliştireceği bir ortam sunan bu eğitim paketi, yaratıcılığı önemseyen, bireyi üretime hazırlayan bir süreci odaklanmaktadır. Sertifika programına konu ile ilgili olan, ilgi duyan herkes katılabilir, adayların üniversite öğrencisi ya da mezunu olmaları, ağırlıklı olarak insan ve iletişim ile ilgili bir alanda çalışmaları ya da çalışmayı hedeflemeleri önceliklidir. Sosyal bilimler tabanı yeğlenmek le birlikte, fen ya da tıp bilimlerinden de katılımcılar olabilir. Modüller tek yönlü klasik bir ders anlatımından çok, katılımcı merkezli, etkinliklerin ekip ve grup çalışmaları gerektirecek şekilde yapılandırılmıştır. Bu öngörü çerçevesinde oluşturulacak olan grupların çift sayıda öğrencinin olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

Halk Bankası Beyazıt Şubesi
Şube kodu : 820
Hesap No : 06200404
IBAN : TR87 0001 2009 8200 0006 2004 04

* Merkezimize yapılacak olan kurs ödemelerinin veya ön kayıt ücretlerini Halk Bankası IBAN numarasına veya Hesap No yatırılması halinde Yapılan ödemelerde;

Alıcı adı kısmına : İ.Ü.Sürekli Eğitim Merkezi
Açıklama Kısmına : Adınız-Soyadınız ve hangi kurs (Kurs adını kısaltarak yazabilirsiniz. ) olduğunu mutlaka yazınız.Aksi takdirde yapılan ödeme size ait olduğu anlaşılmamaktadır…


KREDİ KARTI İLE ÖDEMELER HAKKINDA

Paraf Kart ( Halk Bankası ) 3 Taksit , Diğer Kredi Kartlarına Tek Çekim yapılabilmektedir. 

Kredi Kartı Ödemeleri İ.Ü.Sürekli Eğitim Merkezinde Yapılmaktadır.


ÜCRET İADELERİ HAKKINDA GEREKLİ BİLGİ
Herhangi bir Eğitimden vazgeçme durumunda, Eğitimi başlama tarihinden en az 5 iş günü öncesinden haber verilerek mazeret dilekçesini İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Sunmalıdır. Sunulan mazeret Dilekçesi İstanbul – SEM yönetiminden geçtikten ve kabul edildikten sonra iade edilir. İade şartları ise merkeze sunulan mazeret dilekçesinin başvuru yapan kişinin iban no su ve yatırılan dekont gereklidir.kesilen fatura iade edilmelidir.Gerekli olan belgeler gelmediği süreçle iade edilemez.

Muhasebe Birimi : 0212 440 00 00 / 13077 


İSTANBUL - SEM EĞİTİMİ HİZMET SÖZLEŞMESİ

Hizmet Sözleşmesine Ulaşmak için TIKLAYINIZ