İşkur-Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri

İstanbul Üniversitesinin Yaptığı İşkur-Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri'ne nasıl Başvuru  yapılır? E – DEVLET BAŞVURU KISMI
1.Aşama: ( Resimli anlatımı için TIKLAYINIZ )

E-Devlet(https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/) giriş yapılması
Arama yerine Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Başvurusu yazılarak Uygulamaya Git butonu tıklanır.
Sağ Üst tarafta + Yeni Başvuru butonu tıklanır.
Açılan alanda Kimlik bilgileriniz otomatik olarak gözükür , sayfanın orta kısmına doğru olan yerde Kurs Seçimi alanından İl(İstanbul) ,Birim (KOSGEB İstanbul Haliç Müdürlüğü) , Kurs Başlangıç Bitiş tarihi kısmına (Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü – 04/02/2019 – 08/02/2019 ) alan seçilir.
Yukarıdaki işlemleri yapıldığında kurs adresi kısmı otomatik olarak İstanbul Üniversitesi’ne gelmesi gerekir.(Not : kurs adresi kısmında başka üniversitenin adresi yazıyorsa İstanbul Üniversitesi’ne başvuru yapılmamıştır.Hatalı başvuru yapmış olunmaktadır.)
Doldurmanız gereken diğer kısımlarda doldurulduktan sonra sağ alt köşede Kaydet basarak tamamlayınız.

2. Aşama : Sürekli Eğitim Merkezine Mesai Saatleri arasında (09:00 – 16:30 ) bir zat gelinmesi, Kurs başvurusu yapılması (eğitim yeri,Eğitim saati v.s.) ve Kontenjandan yer ayrılması gerekmektedir.(Telefondan kurs başvurusu yapılmamaktadır.) Sürekli Eğitim merkezine başvuru önceliğine göre kontenjan belirlenir.Gelemeyen katılımcılar yer durumu kontenjan boşluk olursa alınmaktadır.

Ayrıca İ.Ü. SEM 'den Portal no sunu öğrenip işkura başvuru yapmanız gerekmektedir. 


3. Aşama : Herhangi bir işkurdan (Portal numarasını istanbul üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinden alınan no) uygunluk alınması ,Kaydı ve uygunluğu olmayan katılımcılar eğitim günü eğitimden çıkarılırlar. .

4.Aşama: E devlet üzerinden başvurunuz gerçekleştirildiğinde isminiz Sürekli Eğitim Merkezine bildirilir,Tarafınıza sms ile kurs saatleri ve derslik bilgileri Eğitimden 2 gün önce gönderilir.

Not: E devlet şifrelerinizi PTT şubelerinden alınır.