Uygulamalı SolidWorks ve SolidCAM Eğitimleri

(EXPLORER DAN GİRENLER TARİHLERİ '' YIL - AY - GÜN '' ŞEKLİNDE ARALARA (- ) TiRE iŞARETi KOYULACAK ŞEKİLDE GİRMELİLERDİR)ÖRNEK: 1983 - 12 - 14

Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Yeni program tarihleri belirlendiğinde ön kayıt açılacaktır.

SolidWorks:

SolidWorks, makine, otomotiv, kalıp, mobilya, endüstriyel tasarım, plastik kalıpçılık, mekatronik ve otomasyon sistemleri vb sektörlerine yönelik çok sayıda araca olan bir yazılımdır. Çok kısa bir süre içerisinde SolidWorks tüm dünya genelinde kabul görerek üniversitelerin mühendislik bölümlerinde tasarım derslerinde ders olarak anlatılmaya başlanmıştır. SolidWorks, kullanımı son derece kolay ve anlaşılır bir yazılımdır. Ayrıca SolidWorks, tersine mühendislik konularında da son derece başarılıdır.

SolidWorks, katı modelleme, yüzey modelleme, simülasyon, analiz, sac malzemeler ile çalışabilme, mekanik simülasyon, render, veri organizasyonu gibi konularda kullanıcıya kolaylık sunan pek çok modüle sahiptir.

Bilgisayar başında yapılan yüz yüze eğitimlerle programın kullanılması örneklerle öğretilirken, bir kısmı zorunlu olan hemen her konu hakkındaki video dersleri ve verilen proje ödevleri ile bilgilerin pekişmesi sağlanacaktır.

Eğitimlere düzenli katılım gösteren ve başarı gösteren öğrencilere İ.Ü. SEM katılım sertifikası verilecektir.

Dileyen katılımcılar SolidWorks’ün Uluslararası geçerliliğe sahip sertifikasyon sınavına katılabiliceklerdir.

SolidCam:

SolidCAM yazılımı 1984 yılında Dr Emil Somekh tarafından kurulan Solidcam şirketinin ürünüdür.  Solidworks ile entegre bir şekilde çalışma özelliğine sahip olup, Solidworks ile birlikte çalışabilmesi sayesinde tasarımların hızlı ve kolay bir şekilde imalata geçmesini sağlar. SolidCAM ekranından Solidworks ekranına geçiş arasında programdan çıkmaya gerek yoktur. Solidworks içerisinde işlenecek parça üzerinde yapacağınız her türlü geometrik dönüşümler SolidCAM tarafından algılanarak otomatik olarak güncellenmektedir.

Bilgisayar başında yapılan yüzyüze eğitimlerle programın kullanılması örneklerle öğretilirken, bir kısmı zorunlu olan hemen her konu hakkındaki video dersleri ve verilen proje ödevleri ile bilgilerin pekişmesi sağlanacaktır.

Eğitimlere düzenli katılım gösteren ve başarı gösteren öğrencilere İ.Ü. SEM katılım sertifikası verilecektir.

SolidWorks:

SolidWorks programı ile üç boyutlu katı modelleme, analiz ve simülasyon konusundaki becerilerin geliştirilmesi.

SolidCAM:

Solidworks ile entegre olarak çalışabilen SolidCAM programını kullanıcılara öğreterek, üretim sürecini hızlandırmak ve CNC imalat işlemlerinin yönetimini öğretmek.

SolidCAM Eğitimi sayesinde üç boyutlu katı modellemelerin kolayca imalata geçirilmesi konusundaki becerilerin geliştirilmesi. 

Hedefler :

İçerik :

·         Sketcher

·         Part Design

·         Yüzey İşlemleri

·         Assembly Design

·         Drafting

·         Analiz

·         Simülasyon

·         Bir Projenin Çizimi ve Analizi

SolidCAM

SolidCAM ’in Modülleri

SolidCAM 2.5 Eksen Frezelemeden 5 Eksen sürekli frezelemeye, XZ Eksen tornalamadan 5 Eksen (XYZCB) Tornalamaya kadar tüm imalat süreçlerini destekler.

 • 2.5 Eksen Frezeleme,
 • i-Machining,
 • 3 Eksen Frzeleme (High Speed Machining)
 • İleri 3 Eksen Frezeleme (High Speed Surfaces)
 • 45 Eksen Pozisyonlamalı Frezeleme
 • 45 Eksen Sürekli Frezeleme,
 • Torna ve C Eksen (XYZCB ) Tornalama,
 • Back spindle ve Multi taret opsiyonu
 • Tel Erozyon Modülü

Teknik ressamlar, makina mühendisleri, imalat mühendisleri, endüstri mühendisleri, endüstriyel tasarım mühendisleri, otomotiv mühendisleri, mekatronik mühendisleri, makina teknikerleri, teknik öğretmenler, mühendislik fakültesinde okuyan öğrenciler, teknoloji fakültesinde okuyan öğrenciler, mimarlık fakültesinde okuyan öğrenciler.

 • İ.Ü. SEM katılım sertifikası
 • Talep edilmesi ve başarılı olması durumda uluslararası geçerliliği olan SolidWorks CSWA sertifikası

1.       EĞITIM TARIHLERI:

SOLİDWORKS: Eğitimlerimiz Eylül 2014 tarihi itibariyle devam edecektir.

SOLİDCAM: Eğitimlerimiz Eylül 2014 tarihi itibariyle devam edecektir.

Ön Kayıt formu doldurmanız durumunda program belirlendiğinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

2.       EĞITIMIN YAPILACAĞI YER

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AVCILAR KAMPÜSÜ LOJİSTİK Y.O.