HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK EĞİTİMİ

(EXPLORER DAN GİRENLER TARİHLERİ '' YIL - AY - GÜN '' ŞEKLİNDE ARALARA (- ) TiRE iŞARETi KOYULACAK ŞEKİLDE GİRMELİLERDİR)ÖRNEK: 1983 - 12 - 14

TC KİMLİK NO:

ADINIZ : Belgeniz belirttiğiniz isme düzenlenecektir.

SOYADINIZ :

MEZUN OLDUĞUNUZ ÜNİVERSİTE :

MESLEĞİNİZ :

KATILMAK İSTEDİĞİNİZ GRUP:

DOĞUM TARİHİ:

E-POSTA:

CEP TELEFONU:

SABİT TELEFON:

Mesajınız

İLETİŞİM BİLGİLERİM KULLANILARAK '' İSTANBUL - SEM '' BÜNYESİNDE BULUNAN EĞİTİM HİZMETLERİNE İLİŞKİN EĞİTİM AMAÇLI HABERLEŞME YAPILMASINA İZİN VERİYORUM.
 İZİN KUTUCUĞU

 Sözleşmeyi okudum ve kabul ediyorum ( Sözleşmeye ulaşmak için tıklayınız )

captcha

 

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde eğitimi tamamlanmış olan “2016 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Yazılı Sınavı-2” sınavında 84 katılımcımızdan 78’i  başarılı olmuştur.  Başarı oranımız %93'tür.

Alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleri içinde giderek önemi artmakta olan Arabuluculuk, hukuk uyuşmazlıklarının hızlı,

ekonomik ve kolay çözümünü temin eden yeni  ve çağdaş bir yöntemdir ve yaygınlığı tüm dünyada artmaktadır.

Arabuluculuğa konu olan uyuşmazlık mahkeme önünde veya mahkemeye gitmeden çözüm üretilmesine imkân vermektedir. Arabuluculuk bir uzmanlıktır. Bu uzmanlığı yetkili kurumların akredite ettiği yasa ile belirlenen eğitim süresi ve koşullarını sağlayan kurumlar verebilirler. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Adalet Bakanlığı’nca Arabuluculuk eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Alternatif uyuşmazlık çözümü olarak arabuluculukta uzmanlaşmış olan kişiler, sistematik tekniklerle, iletişim ve müzakere olanaklarını kullanarak tarafların hukuksal uyuşmazlığı daha uygun koşullarda çözmesini sağlar.

22 Haziran 2012 tarih ve 28331 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6325 sayılı “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu” ile 26 Ocak 2013 tarih ve 28540 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği” kapsamında hukuk fakültesi mezunu ve en az beş yıllık kıdem almış olan hukukçuların  yetkili kurum tarafından verilen eğitimi almalarından sonra Adalet Bakanlığının yapacağı sınavda başarılı olmaları ve arabuluculuk siciline kayıt koşulu ile yapılacak bir faaliyettir.

Hukuksal uyuşmazlıklarda Arabuluculuk eğitimi Programı teorik uygulama derslerinden oluşan bütünleşik bir programdır. Aktif katılımın önemli olduğu bu programda uygulama alanları ile ilgili örnekler üzerinde de durulacaktır.

KAYIT İÇİN İSTENİLEN BELGELER

Arabuluculuk Sertifika Programına, 26.01.2013 ve 28540 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği”nde belirtildiği üzere bu eğitime   Hukuk  Fakültesinden  mezun  olduktan  sonra  5 yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler katılabilmektedir.

*Sertifika Programı için yıl hesaplaması katılımcının kendi sorumluluğundadır.  Kayıt için aşağıdaki belgeler talep edilmektedir;

1.Kimlik Fotokopisi ve Avukatlık Kimliği Fotokopisi

ÜNİVERSİTE ve KURSİYERLERİN YASAL HAK ve YÜKÜMLÜLÜKLERİ

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile kursiyerlerin yasal hak ve yükümlülükleri “Eğitim Sözleşmesi” ile garanti altına alınmaktadır.

EĞİTİM ÜCRETİ

1700 TL KDV DAHİL

EĞİTİM YERİ

İstanbul Üniversitesi - Beyazıt Yerleşkesi

 

DEVAM ZORUNLULUĞU HAKKINDA

Eğitime katılan kursiyerin devam zorunluluğu ilgili yönetmeliğin (32)-4 maddesinde belirtildiği şekilde uygulanacaktır.

ARABULUCULUK EĞİTİM BELGESİ

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere en geç 1 ay içerisinde eğitimi tamamladıklarına dair bir belge üniversitemiz tarafından verilecektir.

 

EĞİTİM PROGRAMINDA DERS VERECEK ÖĞRETİM ÜYELERİ

Prof. Dr. Yasemin Işıktaç İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Prof. Dr. H. Birsen Hekimoğlu İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi
Doç. Dr.Seda Özmumcu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Av.Arab. Sevde Keçer Korkmaz LLM-Uyg.Psik.Uzm.  Arabulucu

*Belgelerin tek sayfa halinde gönderilmesi gerekmektedir.
Örnek Belge Formatı için TIKLAYINIZ
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TC KİMLİK NO:

ADINIZ :

SOYADINIZ :

CEP TELEFONU:

BELGE (Nüfus cüzdanı + Avukatlık Kimliği):

**Belge Formatı:(Max. 2 MB) jpg, jpeg, png, gif, pdf,

captcha