Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritaları ile Etkin Öğrenme ve Hızlı Okuma Yöntemleri

(EXPLORER DAN GİRENLER TARİHLERİ '' YIL - AY - GÜN '' ŞEKLİNDE ARALARA (- ) TiRE iŞARETi KOYULACAK ŞEKİLDE GİRMELİLERDİR) ÖRNEK: 1983 - 12 - 14

ADINIZ :

SOYADINIZ :

TC KİMLİK NO:

DOĞUM TARİHİ:

CİNSİYET:
 ERKEK KADIN

E-POSTA:

CEP TELEFONU:

SABİT TELEFON:

MESAJINIZ:

İLETİŞİM BİLGİLERİM KULLANILARAK '' İSTANBUL - SEM '' BÜNYESİNDE BULUNAN EĞİTİM HİZMETLERİNE İLİŞKİN EĞİTİM AMAÇLI HABERLEŞME YAPILMASINA İZİN VERİYORUM.
 İZİN KUTUCUĞU

 Sözleşmeyi okudum ve kabul ediyorum ( Sözleşmeye ulaşmak için tıklayınız )

captcha

Veysel Umut Ürgün

EĞİTİMİN TANITIMI

Beynin doğal çalışma prensiplerini ve etkin ders çalışma yöntemlerini öğrenerek zihinsel potansiyeli ileri derecede kullanma becerisi kazanmak. Orta ve Yüksek Öğretim Sınavlarına hazırlanan öğrencilerin problem çözmede kalıpsal yapıdan kurtulup farklı bakış açıları geliştirebilmeleri ve konsantrasyonlarını maksimum seviyede tutarak hızlı ve etkili öğrenmeleri hedeflenmektedir.

Etkin Öğrenme, Öğrenmede Beynin Önemli Bölümleri, Zihinsel Potansiyel Gücümüz, Hafızanın Temel Kuralları, Hafıza Çivileri, Takistoskop Çalışmalar, Doğru Okuma Kuralları, Okuma Adımları, Anahtar Kelime Kavramı, Pareto Prensibi, Algılamada Gelstalt  Prensibi, Zihin Haritalarının Tanımı, Zihin Haritalarında Temel Uygulamalar, Yaratıcı Düşünme Tanımı ve Aşamaları, Yaratıcı Fikir Üretme Teknikleri, Başarıyı Etkileyen Faktörler, Konsantrasyon, Motivasyon ve Sınav Stratejileri.

DERS PROGRAMI

d-p

EĞİTİM TARİHLERİ

Eğitim başlangıcı - bitiş: 16/09/2017 - 16/12/2017  Cumartesi

SAAT : 10:30-13:00 (İlkokul 7. ve 8. sınıf)  18:00-20:30 (Ortaokul 11. ve 12. sınıf)

Toplam: 42 Saat, 14 Hafta (Haftada bir gün 3 ders saati)

EĞİTİM YERİ

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - Beyazıt Kampüsü

*  Kurumsal isteklerde kurumun kendi derslikleri kullanılır , yer ve zaman değişikliği kurum ile eğitmenin ortak görüşüne göre düzenlenebilir.

EĞİTİM ÜCRETİ

1250 TL + KDV

* Kurumsal isteklerde en az 10 Katılımcı şartını tamamlamak kaydı ile %20 indirim

Yrd.Doç.Dr. ORKUN YAYCILI

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Orkun YAYCILI,  2012 yılından bu tarihe kadar Hafıza Teknikleri  ve Hızlı Okuma Eğitimlerini üst üste 25 dönem talep gördüğü için açılarak gerek sınavlara hazırlanan öğrencilere gerekse üniversite mezunu meslek sahibi binlerce katılımcıya ulaşmıştır. Yrd.Doç.Dr. Orkun YAYCILI, Üniversite dışında ilgili kaymakamlıkların talebi ile Batman ve Ardahan’ın ilçelerinde sınava hazırlanan öğrenciler ve o bölgelerdeki öğretmenlere yönelik sınav stratejileri ve ders çalışma yöntemlerine dair eğitimler düzenlemiştir.   Ayrıca çok sayıda kamu ve özel kurum ve kuruluşlara Uygulamalı Girişimcilik, Yaratıcı Düşünme, Hafıza Teknikleri ve Hızlı Okuma Yöntemlerine dair seminer ve eğitimler vermiştir.
Yrd.Doç.Dr. Orkun YAYCILI, sonuçları  GUINNESS REKORLAR Kitabı tarafından tanınan MEMORİAD tarafından düzenlenen ANLAYARAK HIZLI OKUMA şampiyonasında dakikada 1055 kelime okuyarak tüm zamanlarda dakikada 1000 kelime barajını geçen ilk üç kişiden biri olmayı başarmıştır. Bu sonucu ile Kasım 2016 tarihinde Amerika’nın Las Vegas Eyaletinde gerçekleştirilen ve Dünyanın çeşitli kategorilerinde en iyi dereceleri yapmış 30 ülkeden en iyi 200 beyin sporcusunun davet edildiği Dünya Hafıza Olimpiyatında yerini almış ve ülkemizi temsil etmiştir.

Verilecek Belge ve/veya Sertifikanın Adı:

Eğitim sonunda yapılacak olan sınavdan 70 ve üzeri puan alan katılımcılarımıza Başarı Sertifikası,70 puan altında kalan katılımcılarımıza ise Katılım Belgesi verilmektedir.

* Katılım Belgesi alanların bir sonraki sertifika programının sınavına da girerek Başarı Sertifikası alma hakları bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR ?

İlköğretim 7. ve 8.sınıf öğrencileri , Ortaöğretim 11.ve 12.sınıf öğrencileri

Güncellenecektir....