YARATICI OKURYAZARLIK SERTİFİKA PROGRAMI

yaratici-okur-yazarlik

(EXPLORER DAN GİRENLER TARİHLERİ '' YIL - AY - GÜN '' ŞEKLİNDE ARALARA (- ) TiRE iŞARETi KOYULACAK ŞEKİLDE GİRMELİLERDİR) ÖRNEK: 1983 - 12 - 14

 

Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Yeni program tarihleri belirlendiğinde ön kayıt açılacaktır.

EĞİTİMİN TANITIMI

Katılımcıların bireysel çalışmalarda kendilerine ilişkin farkındalıklarını arttırmalarını, bireysel yeteneklerini geliştirmelerine, grup çalışmaları ile yaratıcılıklarını pekiştirmelerine, paylaşmayı, kendini ve başkalarını dinlemeyi, öğrenmelerine, eleştirel düşünmelerine ve kendilerini rahatça ve etkin bir biçimde dile getirebilmelerine ilişkin teknikleri edinmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Modül Adı

Yaratıcı Öykü Yazarlığı
Kısa Film Senaryo Yazarlığı
Senaryo Yazarlığı
Fotoğraf - Kamera - Işık - Kurgu
Kısa Film Atölyesi
Eğlenceli İletişim Becerileri
Reklam yazarlığı
Diksiyon
Temel Oyunculuk Atölyesi
Yaratıcı Drama Atölyesi

Sertifika, modüllerinin tümünün tamamlanması çerçevesinde verilecektir, bununla birlikte tek tek modüllere yazılım da söz konusu olabilir. Modüllere katılanlara katılım belgesi ve tüm kursları bitirenlere Yaratıcı Okuryazarlık Sertifika Programı’nı Bitirmiştir şeklinde bir katılım belgesi verilmektedir.

Eğitim Tarihleri

17 Nisan 2017        18:30-21:30
19 Nisan 2017        18:30-21:30
29 Nisan 2017        13:30-21:30
30 Nisan 2017        13:30-21:30
01 Mayıs 2017        18:30-21:30
06 Mayıs 2017        13:30-21:30

 

Toplam: 36 SAAT

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Beyazıt Kampüsü

 

Eğitim Ücreti

500 TL (KDV DAHİL)

 

 

 

 

EĞİTMEN KADROSU

  • Temel olarak Prof.Dr. Nilüfer Pembecioğlu’nun koordinasyonunda ve konusunda uzman eğitimcilerin desteğinde düzenlenecek dersler, konusunda uzman konuk sanatçı ve yazarların da katılımı ile zenginleştirilecektir.

Verilecek Belge ve/veya Sertifikanın Adı:

Eğitim sonunda yapılacak olan sınavdan 70 ve üzeri puan alan katılımcılarımıza Başarı Sertifikası,70 puan altında kalan katılımcılarımıza ise Katılım Belgesi verilmektedir.

* Katılım Belgesi alanların bir sonraki sertifika programının sınavına da girerek Başarı Sertifikası alma hakları bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR ?

Yaratıcı İletişim Teknikleri Sertifika Programı, konuya ilgi duyan herkese açıktır. Özel alanlardan katılımcılar çerçevesinde kurs içeriğinde değişiklikler yapılabilir. Hukukçular, Eğitimciler, Sanatçılar, İletişimciler, Siyasal Bilimciler, Halkla İlişkilerciler, Turizmciler ve Güvenlikçiler gibi, farklı sektörlerde çalışan ve insan insana iletişim ortamlarında bulunan bireylerin etkin iletişim konusunda kendini geliştireceği bir ortam sunan bu eğitim paketi, yaratıcılığı önemseyen, bireyi üretime hazırlayan bir süreci odaklamaktadır.

Sertifika programına konu ile ilgili olan, ilgi duyan herkes katılabilir, adayların üniversite öğrencisi ya da mezunu olmaları, ağırlıklı olarak insan ve iletişim ile ilgili bir alanda çalışmaları ya da çalışmayı hedeflemeleri önceliklidir. Sosyal bilimler tabanı yeğlenmekle birlikte, fen ya da tıp bilimlerinden de katılımcılar olabilir. Modüllerin 20’şer kişilik sınıflarda etkin katılımlı verim odaklı gerçekleşmesi planlanmaktadır. Modüller tek yönlü klasik bir ders anlatımından çok, katılımcı merkezli, etkinliklerin ekip ve grup çalışmaları gerektirecek şekilde yapılandırılmıştır. Bu öngörü çerçevesinde oluşturulacak olan grupların çift sayıda öğrencinin olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.