Robotik Eğitmeni Sertifika Programı

İU BUYAMER

(EXPLORER DAN GİRENLER TARİHLERİ '' YIL - AY - GÜN '' ŞEKLİNDE ARALARA (- ) TiRE iŞARETi KOYULACAK ŞEKİLDE GİRMELİLERDİR) ÖRNEK: 1983 - 12 - 14

Eğitimlere göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Yeni program tarihleri belirlendiğinde ön kayıt açılacaktır.

EĞİTİMİN TANITIMI

Ülkemizin varlığı ve geleceği için üreten, öz güveni olan, kodlamayı bilen, bilimsel süreç becerilerine ve problem çözme becerilerine sahip nesiller yetiştirilmelidir. Bu özelliklerin ve becerilerin gelişmesi için robotik çok önemli bir alandır. Bu doğrultuda geleceğimizi yetiştirecek öğretmenlerin robotik bilimini bilmeleri ve öğretebilmeleri önemlidir. Bu sertifika programı ile robotik bilimine hakim öğretmenler yetiştirilmesine katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

 1.      Hafta: Robotik Bilimi ve Kısa TarihiRobotik Eğitim Kitleri ile Çalışmaya BaşlamaHareket Enerjisini Elektrik Enerjine Dönüştürme Uygulaması2.      Hafta:Sensörler ve MotorlarEngelleri Fark Eden ve Yön Değiştiren Robot Uygulaması3.      Hafta:Sensörler ve Motorlar Sesleri Fark Eden ve Tepki Veren Robot Uygulaması

4.      Hafta:

Algoritma ve Robot Programlama

Çizgi İzleyen Robot Uygulaması

5.      Hafta:

Algoritma ve Robot Programlama

Köstebek Robot Uygulaması

6.      Hafta:

Bluetooth Bağlantısı

Araştırmacı Robot Uygulaması

Eğitim Tarihleri

Eğitim başlangıcı: 3,10,17 Aralık /  Cumartesi günleri

SAAT :  10:00-18:00

Toplam: 24 Saat / 3 Hafta

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Beyazıt Kampüsü

İ.Ü. Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Robotik ve Zekâ Oyunları Lab.
İ.Ü. Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Robotik ve Yapay Zekâ Lab.

Eğitim Ücreti

1300 TL + % 8  KDV

* İ.Ü. Sürekli Eğitim Merkezine gelerek Paraf Kart ( Halk Bankası ) 3 Taksit , Diğer Kredi Kartlarına Tek Çekim yapılabilmektedir.

 

 

 

EĞİTMEN KADROSU

  • Yrd.Doç.Dr. Burak ŞİŞMAN

Verilecek Belge ve/veya Sertifikanın Adı:

Eğitim sonunda yapılacak olan sınavdan 70 ve üzeri puan alan katılımcılarımıza Başarı Sertifikası,70 puan altında kalan katılımcılarımıza ise Katılım Belgesi verilmektedir.

* Katılım Belgesi alanların bir sonraki sertifika programının sınavına da girerek Başarı Sertifikası alma hakları bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR ?

Bu sertifika programı ile robotik bilimine hakim öğretmenler yetiştirilmesine katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

NESRİN ÇAVUŞOĞLU AK

Bu eğitim mesleki olarak olduğu kadar öğretmen olmayan, sadece robotlara ilgi duyan her yaştan her meslekten kitleye hitap eden, son derece eğlenceli, öğretici bir program. Gerek eğitim ortamı, gerekse eğitmenin katkıları ile çok keyifli 3 hafta geçirdik. Kendi adıma böyle bir eğitimden haberdar olduğum ve burada bulunduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Tüm emekleriniz, ilginiz ve özveriniz için teşekkürler.

MELİSA AKKAYA

Robotik eğitimi ile kendinizi geliştirip farklı bakış açısı kazanmak isterseniz doğru adrestesiniz. Güler yüzlü bir ortamda keyifli ders işlemek, yeni şeyler öğrenip bunları güzel amaçlarda kullanabilirsiniz. Gelişmekte olan bir alan olduğundan hemen başlamakta fayda var derim. Uzun uğraşlar sonunda geldiğim eğitimden mutlu bir şekilde ayrılıyorum.

IŞIK ŞENKAN

Robotik Eğitmen Eğitimi Programı, motivasyonu arttırıcı ve yaratıcılığı geliştiren, önü açık, fikirleri uygulanabilir kılan bir eğitim oldu. Devamını da bekliyorum.Teşekkür ederim. Kopmayacak bağlar kurduğumuza inanıyorum.

SEÇİL ÇİLENGİR

Bu program beklediğimden çok daha iyi geçti. Eğitimcinin konuya hakimiyeti, anlatımı, sunumu çok iyiydi.Çok keyifli geçti.

Kendi gelişimime çok şey kattı. En önemlisi kendimi daha da geliştirmeye açık şekilde ayrılıyor olmak beni mutlu ediyor.

Her hafta Aydın’dan bu çalışma için gelmek daha verimli daha keyifli olamazdı. Sizinle çalışmak çok keyifliydi, devamını da hazırım.

ERLİN OHANYAN

Eğitim beklentim üzerinde bana yeni kazanımlar kattı. Eğitim kurumumda öğrencilere Fizik dersini, kazanımları yüksek motivasyonla aktarmama katkı sağlayacaktır. Ayrıca bu eğitim sertifikası ile başka okullarda çeşitli süreçlere dahil olma imkanım olacaktır. Eğitim süresince motivasyonum yüksek olarak uygulayarak öğrendim.

MUHAMMET MERCAN

Robotik alanında uzun süredir ilgim vardı. Bu programın aklıma takılan noktalarda çözüm bulabilmem için bana faydası  oldu. Sadece kısa sürede çok şey öğrenmeye çalıştığımız için biraz zorlandığımı hissettim ama kursun neşeli geçtiğini düşünüyorum.

ONUR ÖNAL

Eğitimden önce hayalim olan Robotik Eğitmenliğine, bir adım daha yaklaştım. Aklımdaki eğitim modeline yaklaştığımı hissettim.Bilim, insanların bilgiyi paylaşmasıyla gelişirken, ticaret ve mühendisliğin kuralı gereği kazanımlarımdan yönlenebileceğim dalları burada paylaşmayacağım. Eğitmenimize özverisi için teşekkür ederim.İleriki aşamalarda tekrar görüşmek üzere.

AHMET CİVELEK

Bu eğitimi belki başka bir eğitmende verebilirdi, fakat Hocamızın cana yakın ve bizimle tek tek ilgilenen yaklaşımlarını verebilir miydi bilemiyorum.Eğitmenin alan hakimiyetinin çok iyi olduğunu düşünüyorum.Derslerdeki duruşu ve anlatım tarzı alanında iyi olduğunu ortaya çıkarıyor.

Her şey için çok teşekkürler.