Sağlık Turizm Merkezi İstanbul Mali Destek Programı

Sağlık turizmi alanında ihtiyaç duyulan nitelikte hizmet personelinin yetiştirilmesi

Genel hedef:

Sağlık turizmde sunulan hizmetlerin çeşit ve kalitesinin artırılması ve sağlık turizminin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak.

Özel Hedefler:

1. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan projede 12 ay içerisinde sağlık meslek lisesi son sınıf öğrencilerin arasından seçilen 100 hemşire/hemşir adayının özel hazırlanmış sağlık turizmi eğitimini alarak istihdam edilmesi ve farkındalıklarının artırılması.

2. İstanbul’a ister turist olarak ister tıbbi bir hizmet alma amacıyla gelen turistlerin sağlık hizmet sunum kalitesi yüksek, danışmanlık,yönlendirme ve rehberlik hizmetleri alarak mutlu bir şekilde ülkesine dönen turist sayısını Aralık 2017’e kadar %3 artırmak.

1.Sağlık turizmi konusunda içeriği özel hazırlanmış ders müfredatı.

2.Sağlık turizmi alanında hizmeti kalitesi yüksek, yönlendirme ve rehberlik hizmetlerini iyi bilen 100 hemşire/ hemşir yetişti.

3.Proje ortağı İstanbul Üniversitesi tarafından verilen eğitim sonrasında proje istirakçisi Medical Park Hastanesi 100 hemşire/hemşir adayının belli kısmını istihdam etti.

4.Yüksek kalitede Sağlık hizmet, danışmanlık, yönlendirme ve rehberlik hizmetleri alarak mutlu bir şekilde ülkesine dönen turist sayısını %10 arttı.